Клініко-діагностична лабораторія

Контактна інформація

Контактний телефон: (061) 224-05-82 (реєстратура)

 

Послуги відділення

Клініко-діагностична лабораторія (далі –КДЛ) атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я (свідоцтво №004080,чинне до 27.05 2020 р.).

КДЛ пропонує пацієнтам широкий спектр лабораторних досліджень:

  • загальноклінічних;
  • гематологічних;
  • біохімічних;
  • визначення рівня гормонів крові;
  • виявлення урогенітальних інфекцій методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • цитогенетичні дослідження – визначення кількості та структури хромосом;
  • дослідження крові новонароджених на спадкові хвороби обміну речовин.

Лабораторна служба КУ «ОМЦРЛ»ЗОР забезпечує проведення лабораторних процедур в програмах допоміжних репродуктивних технологій:

  • підготовка еякуляту для проведення штучної інсемінації;
  • проведення процедури екстрокорпорального запліднення, також запліднення одним сперматозоїдом (ICSI);
  • кріоконсервація та реконсервація гамет та ембріонів.

Фахівці КДЛ постійно підвищують свою кваліфікацію на курсах, семінарах, з’їздах фахівців.

Робота ембріологічного відділу КДЛ

Що таке екстракорпоральне запліднення  і як воно проводиться.

По-перше, це сучасний та найбільш ефективний метод лікування безпліддя.

Екстракорпоральне запліднення ( ЕКЗ) – це медична технологія,яка дозволяє отримати репродуктивні клітини людини  ( яйцеклітини та сперматозоїди ) , провести запліднення поза організмом  та отримати ембріони.

Ембріотрансфер – перенос  одного або двох  ембріонів у порожнину матки.

Наш ембріологічний відділ має сучасне обладнання  для проведення ЕКЗ, забезпечений необхідними культуральними середовищами ти витратними матеріалами.

Яйцеклітини  (ооцити)  отримують шляхом трансвагінальної пункції фолікулів під загальним наркозом. Фолікулярну рідину негайно передають ембріологу, який відбирає ооцит-кумулюсні комплекси (яйцеклітини в оточенні інших клітин-супутників).

Ембріолог КДЛ на робочому місці

Ооцит-кумулюсні комплекси переносять у культуральне середовище і поміщають до СО2-інкубатора.

У цей час чоловік пацієнтки збирає еякулят ( сперму ). Еякулят аналізують та обробляють у спеціальних середовищах для отримання концентрованої рухливої фракції сперматозоїдів.

В залежності від показників еякуляту та причин безпліддя вибирається метод запліднення.

Класичне екстрокорпоральне запліднення полягає у тому, що до ооцит-кумулюсних комплексів додається необхідна кількість оброблених сперматозоїдів. Культивування проводиться протягом 16-18 годин. Ооцити відділяють від клітин кумулюсу та оцінюють запліднення. Оцінка запліднення проводиться не пізніше,ніж через 20 годин.

Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда  (ICSI) – це метод запліднення, коли сперматозоїд вносять у цитоплазму яйцеклітини штучним шляхом.

Спочатку ооцити за допомогою гіалуронідази відділяють від клітин кумулюсу та оцінюють їх зрілість і якість. Запліднюють тільки зрілі яйцеклітини.

Для проведення штучного запліднення методом ICSI використовується інвертований мікроскоп з мікроманіпуляторами.

Мікроманіпуляції проводяться за допомогою спеціальних інструментів.

Потім необхідно відібрати сперматозоїд. Ембріолог оцінює якість сперматозоїдів за морфологічними ознаками та характером рухливості. Існують селективні середовища для відбору сперматозоїдів за їх здатністю зв’язуватися з гіалуроновою кислотою (чашки ПИКСИ, Sperm Slow).

Зріла яйцеклітина фіксується за допомогою холдінга та проводиться ін’єкція сперматозоїда у цитоплазму ооцита.

Після ін’єкції сперматозоїда яйцеклітини переносять до культурального середовища і поміщають у СО2-інкубатор. Через 16-18 годин оцінюють запліднення.

Нормально заплідненні зіготи мають 2 пронуклєуса та 2 полярних тіла. Аномально заплідненні зіготи не культивують.

Протягом подальшого культивування ембріологи оцінюють правильність розвитку ембріонів та їх якість.

Ембріони на стадії дроблення (2-4 доба розвитку).

На 5-6 добу формується бластоциста – ембріон, у якому клітини диференціюються на внутрішню клітинну масу (ВКМ) та клітини трофектодерми.

Трансфер ембріонів до порожнини матки може бути здійснений зі стадії зіготи, коли визначено нормальне запліднення. Найчастіше переносять ембріони на третю або п’яту добу розвитку, що визначає ембріолог.

До порожнини матки рекомендується переносити один або два ембріони. Кількість ембріонів для перенесення визначається побажанням подружньої пари та медичними рекомендаціями. Проте, при прогнозованій зниженій ймовірності імплантації можливо перенесення трьох ембріонів з клінічним обґрунтуванням та за письмовою згодою подружжя.

Для ембріотрансферу використовуються спеціальні еластичні катетери, які вводяться у порожнину матки через канал шийки матки. Процедура проводиться під контролем ультразвукового сканування.

Після завершення циклу запліднення за наявності залишку невикористаних ембріонів, ці ембріони можуть бути кріоконсервовані (рідкий азот) і використані для наступного ембріотрансферу.  Кріоконсервовані ембріони можуть зберігатися на протязі 3-5 років.

Запис на прийом

Завідувач відділу та персонал

Потужна команда, що працює для вашого здоров'я

Михайлова Ольга Геннадіївна

Лялька Олена Федорівна

Коткіна Алла В’ячеславівна

Рясна Наталля Володимирівна

Носарєва Лілія Василівна

Зінченко Олена Петрівна